مخفی کردن منو های دلخواه از کاربران در وردپرس

1 202

زمانی که وبسایت شما عضو جدید می پذیرد و قابلیت ثبت نام و عضویت در وبسایت شما وجود دارد باید تنظیمات جدیدی هم با توجه به هدف شما لحاظ گردد.بطور مثال اگر شما بخواهید با کاربران خودتان از طریق عضویت در سایت ارتباط برقرار کنید و نیازی نمی بینید که کاربران به منو های دیگر دسترسی داشته باشد باید منو های دیگر را بجز منو مورد نظر را قفل و پنهان سازی کنید تا هم از نظر امنیتی مشکلی پیش نیاید و هم منو های زیاد باعث سردرگمی کاربر شما نگردد.در این مطلب قصد داریم تا روشی را آموزش دهیم که به سادگی بتوانید منو های مورد نظر خودتان را از کاربر پنهان کنید پس به ادامه مطلب مراجعه کنید.

برای پنهان سازی و قفل منو برای کاربران ابتدا به یک افزونه احتیاج داریم که بتواند با جدا سازی انواع کاربران و مشخص سازی دسترسی های آنها بتوانیم راحت تر این عمل را انجام دهیم.ما افزونه Advanced Access Manager را پیشنهاد میدهیم. که از طریق لینک زیر میتوانید آنرا مستقیما از سایت وردپرس دانلود کنید و یا با جستجو آن در بخش افزونه های سایت خودتان اقدام به نصب آن کنید.

با این افزونه میتوانید باکس و جعبه های پیشخوان وردپرس را نیز برای کاربران ببندید.

دانلود افزونه

پس از نصب و فعالسازی افزونه منو به شکل زیر در منو کاربری شما شکل میگیرد که با کلیک بر روی آن وارد تنظیمات افزونه می شوید.

مطالب مرتبط
۱ از ۳۳

پس از ورود به صفحه کاربری کافیست نقش و یا همان role مورد نظر خودتان که قصد دارید دسترسی های آنرا محدود کنید را انتخاب کنید و سپس از منو مقابل شروع به محدود کردن دسترسی های کاربر و یا افزودن دسترسی به آن نوع کاربر کنید.(توجه کنید قبل از آن حتمی یک کاربر را به عنوان کاربر پیشفرض برای افرادی که ثبت نام میکنند را از طریق تنظیمات اصلی وردپرس انتخاب کنید.)

اگر قصد ندارید از هیچکدام از ROLE ها و نقش های پیشفرض وردپرس استفاده کنید میتوانید یک نقش جدید بسازید.

برای انتخاب نوع کاربر یا role بر روی آیکن چرخدنده مربط به همان کاربر کلیک کنید.

برای بستن هر منو برای کاربر تیک آن را بزنید و یا با زدن بر روی دکمه قرمز زیر تمام دسترسی به آن نوع منو را ببندید.

کار با این افزونه سخت نیست اما در صورت داشتن هرگونه سوال مشکل و یا پیشنهاد در بخش نظرات همین پست مطرح کنید مطمئن باشید سریعا پاسخ دریافت خواهید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
نظر شما پس تایید سریعا نمایش داده خواهد شد.

کپچای گوگل را انجام دهید تا مطمئن شویم شما ربات نیستید.

1 نظر
  1. نادری می گوید

    سلام من همین افزونه را دانلود کردم و یکی از صفحاتم رو غیر قابل خواندن کردم برای کاربران ولی باز هم باز میشه وقتی توی منو روش کلیک کنم. لطفا راهنمایی کنید